Siłownia zewnętrzna z gumowym podłożem? Poznaj atuty bezpiecznej nawierzchni

Maty gumowe SBR - czarne. Siłownia zewnętrzna

Siłownia zewnętrzna – alternatywa dla ćwiczących na świeżym powietrzu

Siłownia zewnętrzna to typ obiektu sportowego, który cieszy się coraz większą popularnością. Strefy do ćwiczeń outdoor stają się ulubionym miejscem aktywności dla wielu osób, które chcą połączyć trening ze zdrowym stylem życia i przyjemnością spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jednym z kluczowych aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy budowie takiej siłowni, jest wybór odpowiedniej nawierzchni. W tym artykule przedstawimy atuty wyboru bezpiecznej nawierzchni z płyt gumowych, które są idealne do siłowni zewnętrznych.

Doskonała ochrona przed urazami

Jednym z najważniejszych atutów płyt gumowych na siłownie typu outdoor jest ich zdolność do amortyzacji i redukcji sił uderzenia. Płynne i elastyczne właściwości gumy pochłaniają energię generowaną podczas treningu, chroniąc tym samym nasze stawy, więzadła i mięśnie przed kontuzjami. Dzięki temu płytowe podłoże zapewnia bezpieczne warunki treningowe, szczególnie podczas wykonywania skoków, biegania i dynamicznych ćwiczeń.

Wytrzymałość i trwałość

Siłownie zewnętrzne są narażone na różnorodne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, słońce czy mróz. Dlatego istotne jest, aby nawierzchnia była odporna na te czynniki i utrzymywała swoje właściwości przez długie lata. Bezpieczna nawierzchnia jest wyjątkowo trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie czynników atmosferycznych. Jej struktura zapobiega odkształceniom, rozwarstwieniom czy pęknięciom, co gwarantuje długotrwałą i niezawodną nawierzchnię siłowni zewnętrznej.

Antypoślizgowa powierzchnia

Bezpieczeństwo użytkowników siłowni zewnętrznej jest priorytetem. Płyty gumowe posiadają powierzchnię o wysokim współczynniku tarcia, która zapewnia stabilność podczas wykonywania ćwiczeń. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko poślizgnięcia się, co jest szczególnie istotne przy treningu na wolnym powietrzu.

Łatwa instalacja i konserwacja

Płytowe podłoże gumowe jest stosunkowo łatwe w montażu, co pozwala na szybkie i efektywne ułożenie nawierzchni na siłowni zewnętrznej. Strefę można dostosować do konkretnych potrzeb i wymiarów danego miejsca treningowego, dzięki mnogości konfiguracji (różne opcje kolorystyczne i kilka grubości). Ponadto, utrzymanie płyt gumowych w czystości jest proste. Dzięki swojej wodoodporności wystarczy regularne odkurzanie i czyszczenie wodą (wystarczy mop / myjka ciśnieniowa z dyszą nastawioną na tryb rozbryzgowy). Utrzymanie nawierzchni w czystości jest podstawowym czynnikiem wpływającym na wygląd płyt po czasie.


Siłownia zewnętrzna z bezpieczną nawierzchnią od LiveFlooring

Wybór bezpiecznej nawierzchni na siłownię zewnętrzną to decyzja o kluczowym znaczeniu dla komfortu i bezpieczeństwa jej użytkowników. Z naszej strony proponujemy płyty gumowe PROFLEX-SBR, które wpływają na jakość treningu i ochronę przed urazami. Ich doskonała amortyzacja, trwałość, przyczepność i łatwość konserwacji sprawiają, że są one idealnym wyborem dla siłowni zewnętrznych, ale także na wszelkiego rodzaju place zabaw. Dzięki nim możemy cieszyć się aktywnością fizyczną na świeżym powietrzu, wiedząc, że nasze stawy i mięśnie są w pełni chronione, a maty same w sobie będą służyć długie lata – bez obawy o zniekształcanie się struktury i podwijanie narożników płyt.

Nawierzchnie na place zabaw

4szt. Płyta gumowa PROFLEX-SBR

(59) 134 369  /
  • 5 kolorów (czarny / czerwony / zielony / szary / niebieski)
  • 9 grubości (zakres od 30 do 90 mm)
  • łączone na 16 kołków (każda płyta)
  • solidne i bardzo wytrzymałe
  • odporne na deformacje (spowodowane czynnikami atmosferycznymi)
  • wodoprzepuszczalna struktura
  • podłoże z odpływami liniowymi na wodę
  • wykańczane gumowym obrzeżem PROFLEX-BOARD
  • proste w montażu

Przykładowe realizacje – płyty gumowe LiveFlooring

Niekanin – 108 m² czerwonych płyt PROFLEX-SBR i 55 czerwonych krawężników PROFLEX-BOARD

Kielce – 60 m² czerwonych płyt PROFLEX-SBR

Legnica – 280 m² czerwonych i zielonych płyt PROFLEX-SBR i 82 czarne krawężniki PROFLEX-BOARD