Płyty gumowe SBR – charakterystyka produktu nr 1 na place zabaw i nie tylko

produkty-z-sbr

Płyty gumowe SBR – dlaczego warto je wybrać?

PROFLEX-SBR na placu zabaw
Bezpieczna nawierzchnia – plac zabaw wyłożony płytami PROFLEX-SBR

Czym jest SBR?

  • SBR to kauczuk butadienowo-styrenowy, który jest odporny na rozdarcia i ścieranie oraz niskie temperatury, co czyni go materiałem o wielu możliwych zastosowaniach. Używany jest zarówno na świeżym powietrzu, jak i we wnętrzach.

Budowa płyt 

  • Płyty gumowe wykonane z SBR wykorzystuje się w miejscach, gdzie istnieje ryzyko czyjegoś upadku i ewentualnych stłuczeń – posiadają bardzo dobre właściwości amortyzujące. Ponadto są antypoślizgowe i wibroizolacyjne, co znacznie wpływa na bezpieczeństwo użytkownika.

Zastosowanie

  • Ze względu na swoje cechy, płyty z kauczuku butadienowo-sterynowego często można spotkać na placach zabaw, w siłowniach, salach animacyjnych dla dzieci oraz na tarasach.
BEZPIECZNA NAWIERZCHNIA PROFLEX-SBR / Polski producent LIVEFLOORING
Dolna warstwa płyty gumowej – widoczne kanaliki drenażowe do odprowadzania wody

Montaż

  • Każda sztuka płyty z SBR posiadaj 16 gniazd montażowych, które służą do łączenia ze sobą kolejnych elementów nawierzchni, dzięki czemu ich montaż jest niezwykle szybki i przyjemny.
  • Wysokiej jakości technologia drążenia otworów łączeniowych wyklucza możliwość zapadania się płytek, zapewniając użytkownikom wysoki komfort korzystania z nawierzchni.
  • Dolna warstwa płyty jest pełna, dzięki czemu płyty mogą być osadzane na samym kruszywie, co w znacznym stopniu potania całość inwestycji (np. plac zabaw).

Warianty

  • Dostępne jest pięć wariantów kolorystycznych: czerwony, czarny, szary, niebieski oraz zielony. Każdy z nich można nabyć w wybranej grubości, która waha się między 30 a 90 mm. Im grubsza płyta tym większe bezpieczeństwo użytkownika.

Bezpieczeństwo

  • Płyty SBR charakteryzują się najwyższą jakością wykonania z granulatu gumowego, dzięki czemu są bezpieczne dla zdrowia. Posiadają atest PZH, certyfikat HIC 1.0 ÷ 2.8 m i są zgodne z normą PN-EN 1177:2018, dzięki czemu możemy mieć pewność, że podczas upadku będą chronić przed stłuczeniami w najlepszy możliwy sposób

Nasza oferta