Nawierzchnia gumowa do siłowni – jaką wybrać? Praktyczne wskazówki

Jak wybrać nawierzchnię gumową. Poradnik LIVEFLOORING PŁYTY GUMOWE

CZY NAWIERZCHNIA GUMOWA DO SIŁOWNI TO DOBRY POMYSŁ? JAKI TYP MAT DO DANEJ STREFY? CROSSFIT? SIŁOWNIA? CZY MOŻE PRYWATNY UŻYTEK? SPRAWDŹ KONIECZNIE NASZ PORADNIK!

  • Nie miałeś wcześniej do czynienia z podłogami z granulatu gumowego?
  • Zastanawiasz się jaką grubość mat sportowych wybrać – tak, aby idealnie pasowała do Twoich potrzeb?
  • Nie jesteś pewny, który typ podłogi najlepiej sprawdzi się w Twojej strefie ćwiczeń?

Przedstawiamy kilka praktycznych rozwiązań – jest to ugruntowane doświadczeniem, zarówno naszym jak i naszych Klientów.

Nawierzchnia gumowa do siłowni – grubość to główny czynnik determinujący cenę produktu.

PODŁOGI SPORTOWE O GRUBOŚCI 15 MM:

Klienci komercyjny i prywatni użytkownicy najczęściej wybierają maty gumowe o grubości 15 mm. Puzzle te cieszą się uznaniem ze względu na bardzo dobry stosunek ceny do możliwości. Nawierzchnie są dostępne w wersji całkiem czarnej (BASIC BLACK), z wtrąceniem kolorowych granulek (PREMIUM BLACK) oraz w wariancie z pełnym zabarwieniem (czerwonym, zielonym lub szarym – puzzle SUPER COLOUR). Na uwagę zasługuje fakt, iż każdy m² przy tej grubości waży aż 16 kg – Klient wie za co płaci.

Podłogi tego typu dedykowane są dla wymagającego Klienta indywidualnego oraz dla każdego rodzaju siłowni – tych małych i tych największych, z dziesiątkami urządzeń i kilkoma strefami. Puzzle gumowe o grubości 15 mm gwarantują bezpieczeństwo podczas wykonywania ćwiczeń, dobre wytłumienie dźwięku i absorpcję drgań w pomieszczeniach. Ciekawym rozwiązaniem przy tego typu wyrobie jest możliwość zastosowania płyt w całości barwionych, które pozwalają na zastosowanie pełnej kolorystyki maty.

Ze względu na oddziaływanie promieni słonecznych płyt gumowych Super Colour nie polecamy do nasłonecznionych pomieszczeń. Puzzle tego typu nie są przeznaczone do crossfitu i stref nakierowanych na dynamiczny trening. Działanie to ma miejsce ze względu na ryzyko odbarwienia pigmentu promieniami UV. W takim przypadku lepiej skorzystać z pozostałych rodzajów mat, które są na to odporne (np. BASIC BLACK, PREMIUM BLACK, lub kwadraty PROFLEX-SBR) .

Podłogi barwione polecamy pod pasywne strefy (np. cardo), gdzie nie są narażone na zbyt intensywną eksploatację. Nawierzchnia gumowa do siłowni o grubości 15 mm stanowi trzon naszej oferty i tylko od Klienta zależy co znajdzie się w danej siłowni. Podstawowa czarna podłoga, czy warianty z barwioną strukturą będą zawsze “strzałem w dziesiątkę”. 15 mm to uniwersalna grubość pod każdego typu sprzęt i do każdej strefy.

PODŁOGI SPORTOWE O GRUBOŚCI 20 MM:

Podłoga sportowa BASIC BLACK - czarna mata gumowa LIVEFLOORING
Puzzel gumowy BASIC BLACK – najpopularniejsza nawierzchnia gumowa do siłowni w naszej ofercie

Grube, solidne i niesamowicie mocne maty gumowe, które  wybierane są przez Klientów, dla których trwałość i bezpieczeństwo mają największe znaczenie. Podłogi tej grubości dostępne są we wszystkich 3 wariantach (BASIC BLACK, PREMIUM BLACK, SUPER COLOUR) i dają nieograniczone możliwości aranżacji i wykorzystania.

Każdy pojedynczy element waży aż 21 kg – solidna warstwa zbitej gumy zapewnia jeszcze lepsze tłumienie drgań. 2-centymetrowe maty z granulatu chronią posadzkę przed zniszczeniem w przypadku dużych i ciężkich maszyn na siłowniach komercyjnych. Podłogi czarne i z dodatkiem kolorowych granulek są najlepszym rozwiązaniem w naszej ofercie dla crossfitu. Idealnie wpasowują się w surowy i jednocześnie dynamiczny charakter treningu siłowego i kondycyjnego.

Maty o grubości 20 mm doskonale nadają się do stref zrzutów oraz strefy wolnych ciężarów. Jest to również wariant, który często wybierają Klienci zagraniczni oraz krajowi właściciele siłowni. Są to osoby, które doskonale znają korzyści płynące z inwestycji w solidne podłogi. Maty 20 mm są odporne na odkształcenia powodowane przez wszystkie maszyny.

PODŁOGI SPORTOWE O GRUBOŚCI 25 MM i WIĘCEJ:

Mata na siłownię SQUARE COLOUR EPDM - nawierzchnia gumowa fitness w wersji z nakładką EPDM

Nawierzchnia gumowa do siłowni 25 mm to nowość w naszej ofercie. Maty o tej grubości zapewniają najlepsze możliwe parametry. Wynikają one z zastosowania podłogi z granulatu gumowego – są niesamowicie odporne, trwałe i w najlepszym stopniu tłumią dźwięk (np. podczas zrzutów) i drgania. Na uwagę zasługuje fakt, iż jeden element waży aż 26 kg! Płyty o grubości 25 mm dostępne są we wszystkich wariantach (BASIC BLACK, PREMIUM BLACK, SUPER COLOUR) i w najlepszym stopniu zabezpieczają również podłoże i zapewniają odpowiednie warunki izolacji (utrzymania ciepła).

Jest to rozwiązanie, które klienci cenią sobie – zwłaszcza na wyższych kondygnacjach budynków (np. siłownie w apartamentowcach). Kolejnym przypadkiem są aktywne strefy ćwiczeń, w których upadające ciężary (kettlebele, talerze gumowe) mogłyby rozerwać inną nawierzchnię. Puzzle 25 mm doskonale także sprawdzą się w przypadku podestów dla ciężarowców. 2,5-cm warstwa gumy aktywnie pochłonie drgania z upadającego obciążenia i ochroni ćwiczącego przed nadmiernym odskokiem w górę.

Alternatywą dla najgrubszych puzzli (25 mm) są maty z serii PROFLEX-SBR, których maksymalna grubość to aż 75 mm. Modułowe kwadraty rozpoczynają się od grubości 25 mm. Doskonale sprawdzą się w przypadku gdy docelowa strefa ćwiczeń wymaga zastosowania specjalnej grubości. Dotyczy to przypadku, gdy podczas instalacji nawierzchni chcemy się zrównać z wysokością istniejącej posadzki. Płyty SBR są bliźniaczo podobne do puzzli – różnią się jedynie kształtem i sposobem montażu. Kwadraty mocowane są na na kołkach, które chronią przed przesuwaniem się poszczególnych elementów. Pozostałe parametry wibroakustyczne i izolacyjne w przypadku grubości 25 mm będą identyczne, jednak możliwość zastosowania innych grubości (35, 40, 45 mm) rozszerza gamę płynących korzyści z bardzo grubych mat. Bez wątpienia jest to najlepszy i najodporniejszy typ podłogi – im grubsza tym lepsza!

Podłoga sportowa BASIC BLACK