Nie miałeś wcześniej do czynienia z podłogami z granulatu gumowego?
Zastanawiasz się jaką grubość mat sportowych wybrać – tak, aby idealnie pasowała do Twoich potrzeb?
Nie jesteś pewny, który typ podłogi najlepiej sprawdzi się w Twojej strefie ćwiczeń?

Przedstawiamy kilka praktycznych rozwiązań, które są przez nas proponowane – jest to ugruntowane doświadczeniem, zarówno naszym jak i naszych Klientów.

 

PODŁOGI SPORTOWE (PUZZLE GUMWE) O GRUBOŚCI 15 MM:

Maty gumowe o grubości 15 mm są najczęściej wybierane przez Klientów komercyjnych, ze względu na bardzo dobry stosunek ceny do możliwości. Są dostępne w wersji całkiem czarnej, z wtrąceniem kolorowych granulek oraz w wariancie z pełnym zabarwieniem (czerwonym, zielonym lub szarym).

Podłogi tego typu dedykowane są dla wymagającego Klienta indywidualnego oraz dla każdego rodzaju siłowni – tych małych i tych największych, z dziesiątkami urządzeń i kilkoma strefami. 5 mm grubsze maty w stosunku do tańszego wariantu przekłada na się na dużo lepsze wytłumienie dźwięku i absorpcję drgań w pomieszczeniach na każdej kondygnacji budynku. Ciekawym rozwiązaniem przy tego typu wyrobie jest możliwość zastosowania płyt w całości barwionych, które – ze względu na skomplikowany etap produkcyjny – dostępne są tylko w grubościach 15 i 20 mm. Przy podłogach typu Super Colour należy pamiętać, iż nie jest to typ mat dedykowany do crossfitu i stref nakierowanych na trening dynamiczny. Ze względu na oddziaływanie promieni słonecznych Super Colour nie są polecane również do nasłonecznionych pomieszczeń nakierowanych na stronę południową, ze względu na ryzyko odbarwienia pigmentu promieniami UV. W takim przypadku lepiej skorzystać z pozostałych rodzajów mat, które są na to odporne. Podłogi barwione polecane są za to pod pasywne strefy (np. cardo), gdzie można je dopasować do wystroju pomieszczenia. Maty sportowe o grubości 15 mm stanowią trzon naszej oferty i tylko od Klienta zależy co znajdzie się w danej siłowni – podstawowa czarna podłoga, czy warianty z barwioną strukturą. 15 mm to doskonała grubość pod każdego typu sprzęt i do każdej strefy.

PODŁOGI SPORTOWE (PUZZLE GUMOWE) O GRUBOŚCI 20 MM:

Najgrubsze, najtwardsze i niesamowicie mocne maty gumowe, które najczęściej wybierane są przez Klientów, dla których trwałość i bezpieczeństwo mają największe znaczenie. Podłogi tej grubości dostępne są we wszystkich 3 wariantach i dają nieograniczone możliwości aranżacji i wykorzystania.

Każdy pojedynczy element waży aż 20 kg – solidna warstwa zbitej gumy zapewnia najlepsze możliwe tłumienie drgań. 2-centymetrowe maty z granulatu chronią posadzkę przed zniszczeniem w przypadku największych i najcięższych maszyn na siłowniach komercyjnych. Podłogi Basic Black 20 mm i Premium Black 20 mm są najlepszym rozwiązaniem w naszej ofercie dla crossfitu – idealnie wpasowują się w surowy i jednocześnie dynamiczny charakter treningu siłowego i kondycyjnego. Maty o grubości doskonale nadają się do stref zrzutów oraz są elementem naszego najnowszego produktu – podestów dla ciężarowców. Jest to również wariant, który często wybierany jest przez Klientów zagranicznych oraz rodzimych właścicieli siłowni, którzy doskonale znają korzyści płynące z inwestycji w najgrubsze podłogi – są odporne do odkształcenia przez żadną maszynę siłową.

Bez wątpienia jest to najlepszy i najodporniejszy typ podłogi – im grubsza tym lepsza!

0